سالم‌خبر: تشخیص سرطان لوزالمعده یا پانکراس اگرچه در مراحل نخست آن بسیار دشوار است و اغلب تا زمانی که سرطان پیشرفت نکرده باشد علائم قابل توجهی ندارد اما با این حال با جدی گرفتن برخی علائم شایع آن ممکن است نشان‌دهنده وجود این عارضه جدی باشد.

لوزالمعده عضوی از بدن است که در پشت سایر اندام‌های گوارشی از جمله معده، روده کوچک، کبد،

تشخیص سرطان لوزالمعده یا پانکراس اگرچه در مراحل نخست آن بسیار دشوار است و اغلب تا زمانی که سرطان پیشرفت نکرده باشد علائم قابل توجهی ندارد اما با این حال با جدی گرفتن برخی علائم شایع آن ممکن است نشان‌دهنده وجود این عارضه جدی باشد طحال، کیسه صفرا و مجاری صفراوی قرار دارد و این امر تشخیص تومورهای سرطانی را در آن دشوار می‌کند.
به گزارش هندتایمز، یک متخصص هندی در این باره گفت: سرطان لوزالمعده اغلب به عنوان یک “بیماری خاموش” شناخته می‌شود زیرا علائم آن ممکن است در مراحل اولیه آشکار نشود.

تشخیص زودهنگام سرطان لوزالمعده بسیار مهم است زیرا علائم خاصی ندارد

تشخیص زودهنگام سرطان لوزالمعده بسیار مهم است زیرا علائم خاصی ندارد و ممکن است فرض شود که همان علائم محدود نیز ناشی از بیماری های دیگر است و ممکن است فرض شود که همان علائم محدود نیز ناشی از بیماری های دیگر است.

این متخصص همچنین به علائم این بیماری اشاره کرده که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم:
* زردی: زرد شدن پوست و سفیدی چشم ها
* درد شکم یا کمر: درد مداوم یا مکرر در شکم یا کمر
* کاهش وزن غیرقابل توضیح: کاهش وزن ناگهانی بدون هیچ دلیل مشخصی
* مشکلات گوارشی: تهوع، استفراغ و

زردی، درد مداوم شکر و کمر، کاهش وزن یک باره، مشکلات گوارشی و خستگی مداوم می‌تواند از علائم سرطان لوزالمعده باشد سوء هاضمه
* خستگی: احساس مداوم خستگی، ضعف یا فرسودگی

اگر هر یک از این علائم را به صورت مکرر و نگران کننده تجربه کردید، بهتر است در اسرع وقت با یک پزشک مشورت کنید.

با این حال، این علائم ممکن است ناشی از بیماری ها و مشکلات دیگر نیز باشند، بنابراین مهم است که بدون ارزیابی و معاینات کامل و دقیق پزشکی، عجولانه نتیجه گیری نکنید.

سلب مسئولیت: منبع این مطلب این سایت بوده و باز نشر توسط سایت مدیک بلاگ بر مبنای تایید بر محتوای آن نمی باشد.