به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا،محمد آخوندی با اشاره به مطالب منتشر شده در برخی از رسانه ها در خصوص استیضاح شهردار تهران به علت آلودگی هوا گفت: امروز کسانی دم از استیضاح می‌زنند که سال‌های سال خود مسئولیت امور را بر عهده داشته و عموماً به جای خدمت به مردم رویکرد سیاسی را در دستور کار خود قرار داده بودند.

وی با بیان اینکه این افراد در زمان تصدی خود باعث رکود فعالیت ها و عمران در شهر شدند، یادآور شد: این افراد با این کارنامه رویکردهای سیاسی را اتخاذ کرده و به دنبال تخریب عملکرد مدیریت شهری ششم هستند در حالی که مردم مشرف به فعالیت های آنها هستند و با رای خود نشان دادند که شهر نیاز به مدیران سیاسی ندارد بلکه باید مدیران جهادی و در کف میدان مسئولیت امور را برعهده داشته باشند.

آخوندی ادامه داد: این افراد در چهار سال مسئولیت خود در مدیریت شهری نه تنها کاری نکردند بلکه عملیات جهادی تهران را متوقف و پایتخت را در همه حوزه ها ۴۰ سال از سیر پیشرفت و توسعه عقب انداختند.

وی با تأکید بر اینکه حوزه های حمل و نقل و فضای سبز که مستقیم با موضوع آلودگی هوا مرتبط است 2 حوزه مهم و مغفول مانده دوره مدیریت شهری گذشته بود، اذعان کرد: این افراد با رویکردهای خود شهر را به عقب راندند و حالا با اتخاذ رفتارهای سیاسی، بیان دروغ و تخریب چهره های خدمتگزار به دنبال ایجاد اخلال در خدمت رسانی به مردمند.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: مدیریت شهری دوره قبل نه تنها برای گسترش حمل و نقل عمومی اقدامی موثر نداشت حتی اتوبوس های فعال را هم به بیش از یک سوم کاهش داد و برای توسعه مترو و افزایش واگن ها هم کاری نکرد.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه حتی دولتی که شعارش تدبیر و امید بود نتوانست به وظایف خود عمل کند، گفت: میزان بالای بدهی دولت به شهرداری یکی از نشانه های این امر است که همچنان این بدهی ها وجود داشته و وصول نشده اند؛ دولت تدبیر و امید تلاشی برای کمک به شهر تهران به منظور حل مشکل آلودگی هوا نکرد.

وی مدعیان پرحاشیه و مطالبه گران امروز در حوزه آلودگی هوا را افرادی با سابقه حداقل ۲۴ سال مسئولیت در این حوزه دانست و گفت: این افراد باید بگویند که در دوره تصدی خود چه کار کرده اند؟ آنها به وظایف خود در حوزه آلودگی عمل نکردند. ما در حوزه اقتصادی، فرهنگی، حمل و نقل و آلودگی هوا عملکردشان را می بینیم.

آخوندی با تأکید بر اینکه آنها خیانت بزرگی به کشور کردند، یادآور شد: مدیریت ششم شهری در شرایطی زمام امور را در دست گرفت که شرایط نامطلوب اقتصادی حاکم بود و امکانات در پایین ترین سطح بود که هر دو این موضوعات میراث مدیریت مدعیان امروز است. حالا امروز همین افراد می خواهند شیطنت کنند و کار سیاسی انجام دهند. اما باید به این نکته توجه داشته باشند که مردم گروهی را انتخاب کردند و تمام این جریان به دنبال تلاش برای رفع عقب ماندگی ها است.

وی با بیان اینکه در مدیریت شهری نمی توان چشم انتظار معجزه بود، تصریح کرد: دولت ها به اندازه ای که در قانون وظیفه داشتند، به شهرداری کمک نکردند. البته در دولت سیزدهم با دستور رئیس جمهور کمک‌هایی به حوزه حمل و نقل عمومی صورت پذیرفته که امیدوارم نتایج مطلوب آن برای مردم قابل لمس باشد.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران گفت: منابع محدودی در اختیار مدیریت شهری قرار دارد اما در تلاشیم که شهرداری بتواند علاوه بر منابع داخلی، از سرمایه گذاری بخش خصوصی و کمک دولت استفاده بیشتری برده و توسط آن حمل و نقل عمومی را گسترش دهد.

وی به نامه شورای شهر تهران که چندی پیش برای سران قوا به نگارش در آمده بود اشاره کرد و گفت: در این نامه سعی شد تا نقش دولت، سازمان ها و نهادها در موضوع آلودگی هوا یادآوری شود و بر این نکته تاکید کردیم که رفع آلودگی هوا نیاز به یک همت جمعی دارد. شهرداری نمی تواند در پایتخت کشور که میزبان وزارتخانه ها و دستگاه ها است کل مسائل را رفع و رجوع کند بلکه باید دولت همراهی لازم را داشته باشد. در این نامه پیشنهاداتی برای حل مشکلات ارائه شده است.

آخوندی با تأکید بر اینکه نباید به تیترها و مسائل حاشیه ای توجه کنیم، گفت: برخی آقایان پول می گیرند تا مانع از پیشرفت کشور شوند و به اعتقاد من این وظیفه تعریف شده برای آنهاست.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: شهرداری با تمام قوا کار می کند و ما نیز در شورا تلاش خواهیم کرد تا در بودجه ۱۴۰۲ اعتبار حوزه حمل و نقل را افزایش دهیم؛ کاری که در بودجه ۱۴۰۱ نیز انجام شد.

وی با بیان اینکه گسترش بزرگراه ها و تقاطع های غیرهم سطح در این دوره از مدیریت شهری در کاهش سوخت و به دنبال آن کاهش آلودگی اثرگذار خواهد بود افزود: ما هرآنچه در حوزه اختیاراتمان است، انجام می دهیم اما باید توجه کرد که کسانی که مباحث حاشیه ای مطرح می کنند هدفشان خدمت و پیشرفت نیست بلکه برنامه سیاسی شان عقب ماندن کشور است.

سلب مسئولیت: منبع این مطلب این سایت بوده و باز نشر توسط سایت مدیک بلاگ بر مبنای تایید بر محتوای آن نمی باشد.