سگی به نام «بابی» اخیراً تولد 31 سالگی خود را جشن گرفته است. نام این سگ حالا در کتاب رکوردهای گینس ثبت شده تا رکورددار مسن‌ترین سگ جهان باشد. او حالا با هر روز زندگی، یک روز به این رکورد اضافه می‌کند.

بابی در ماه فوریه، چند هفته پس از آنکه سگی به نام «اسپایک» توانسته بود این عنوان را از آن خود کند، رکوردها را جابه‌جا کرد و حالا گینس از ثبت رسمی نام او به‌عنوان مسن‌ترین سگ جهان خبر داده است.

بابی که در تاریخ 11 مه 1992 متولد شده، از نژاد «رافیرو دو آلنتجو» است. او تمام عمر خود را در روستایی در غرب پرتغال زندگی کرده و هرگز قلاده به گردن نداشته است. بابی تنها سگی است که در کودکی میان خواهر و برادرانش زنده ماند و از آن پس تاکنون زندگی آرامی را سپری کرده است. اما او حالا به‌خاطر این رکورد مورد‌توجه رسانه‌ها قرار دارد.

گزارش‌ها می‌گویند که این سگ از نظر سلامتی در شرایط خوبی به‌سر می‌برد. گفتنی است که مادر بابی هم 18 سال زنده بود. «لئونال کاستا»، مالک این سگ، می‌گوید محیط آرام زندگی او احتمالاً باعث شده است که بابی این‌قدر عمر کند. به‌علاوه، غذاهای او همان غذاهایی هستند که کاستا برای خودش می‌پزد و البته نباید از همنشینی با چهار گربه‌ای که در این خانه وجود دارند، چشم‌پوشی کرد.

سلب مسئولیت: منبع این مطلب این سایت بوده و باز نشر توسط سایت مدیک بلاگ بر مبنای تایید بر محتوای آن نمی باشد.