به گزارش سلامت نیوز، سرهنگ احسان مومنی درگفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه در شرایط بارش برف و باران احتمال وقوع تصادفات رانندگی به دلیل لغزندگی معابر و کاهش دید راننده افزایش پیدا می‌کند، گفت: در دی ماه امسال کارشناسان اداره تصادفات پلیس راهنمایی و رانندگی برای بیش از ۷۰۰۰ تصادف منجر به خسارت ترسیم کروکی کرده‌اند.

وی با بیان اینکه در این مدت حدود ۷۰۰ نفر نیز در تصادفات مصدوم شده‌اند، گفت: همچنین از بین این ۷۰۰۰ تصادف در حدود ۶۸۰ تصادف نیزاز نوع چند وسیله‌ای بوده است، یعنی بیش از دو خودرو با یکدیگر برخورد کرده‌اند.

رئیس اداره تصادفات پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ یکی از دلایل وقوع تصادفات چند وسیله‌ای یا همان زنجیره‌ای را ترمزهای ناگهانی اعلام کرد و گفت: لعزنده بودن مسیر نیز عامل دیگری است که در صورت انجام ترمز ناگهانی، موجب وقوع تصادفات چند وسیله‌ای خواهد شد، لذا به رانندگان توصیه می‌کنم که در حین رانندگی در شرایط برفی و بارانی با سرعت مطمئنه حرکت کنند تا نیازی ترمزهای ناگهانی برای کنترل وسیله نقلیه نداشته باشند.  

بیشتر بخوانید: با این هشدارها زمستان را سر کنید

مومنی از رانندگان خواست که در شرایط برفی و باران، حتما از ضدیخ برای خودروی خود استفاده کرده و قبل از حرکت وسیله نقلیه، سیستم ترمز آن را چک و کنترل کنند.

سلب مسئولیت: منبع این مطلب این سایت بوده و باز نشر توسط سایت مدیک بلاگ بر مبنای تایید بر محتوای آن نمی باشد.