عیسی زارع پور وزیر ارتباطات درباره جلسه شورای عالی فضایی که شب گذشته (۱۴ دی ماه) با حضور رئیس جمهور برگزار شد، در صفحه شخصی خود یادداشتی نوشت.

وزیر ارتباطات نوشت: امشب دومین جلسه شورای عالی فضایی در دولت سیزدهم به ریاست رئیس جمهور برگزار شد. نکته قابل توجه این است که شورای عالی فضایی بعد از بیش از یک دهه تعطیلی، در دولت سیزدهم دوباره احیا شده و به سرعت در حال طرح ریزی برای پیشبرد اهداف عالی فضایی کشور است.

وی با اشاره به دستور کار جلسه یادآور شد: مهمترین دستور کار دومین جلسه شورای عالی فضایی، بررسی و تصویب برنامه ۱۰ ساله فضایی کشور بود. این برنامه که حاصل بیش از شصت جلسه و نشست تخصصی و نخبگانی است، گام بلند دولت سیزدهم در راستای توسعه صنعت فضایی و فراهم‌سازی خدمات فناورانه فضاپایه جدید برای مردم در حوزه‌های مختلف است.

زارع پور تاکید کرد: این سند که بر تبدیل شدن کشور به قطب صنعت فضایی منطقه تاکید دارد، با حمایت و همراهی تمامی دستگاه‌ها و بازیگران کلیدی صنعت فضایی با محوریت سازمان فضایی ایران در دولت سیزدهم تهیه و امشب پس از تصویب با امضای رئیس جمهور به ریل اجرا افتاد. در مورد اهداف و برنامه های مندرج در این سند در آینده بیشتر صحبت خواهم کرد.

وی خاطرنشان کرد: همانطور که ریاست محترم جمهور امشب تاکید کردند، نگاه دولت به این صنعت یک نگاه راهبردی و اقتدار آفرین است و از تمامی ظرفیت های خود برای حمایت از نخبگان صنعت فضایی و توسعه این صنعت و مهم و راهبردی استفاده خواهد کرد.

۵۸۵۸

سلب مسئولیت: منبع این مطلب این سایت بوده و باز نشر توسط سایت مدیک بلاگ بر مبنای تایید بر محتوای آن نمی باشد.