مدیک بلاگ
سبک زندگی

موج گرمازدگی در کشور هشدارآمیز شد

سالم‌خبر: معاون درمان وزارت بهداشت و درمان، از آماده باش مراکز درمانی برای روزهای گرم پیش رو خبر داد.

سعید کریمی، با اشاره به هشدارهای هواشناسی مبنی بر گرم شدن هوا در سه روز آینده، گفت: تمام مراکز درمانی در آماده باش برای پذیرش افراد گرمازده و بیماران پرخطر قرار دارند.

وی افزود: کودکان زیر ۴ سال و افراد بالای ۶۵

با هشدارهای سازمان هواشناسی مبنی بر گرم شدن هوا در سه روز آینده تمام مراکز درمانی در آماده باش برای پذیرش افراد گرمازده و بیماران پرخطر قرار دارند سال و افراد پرخطر همچون بیماران قلبی، دیابتی، افراد دارای فشار خون در معرض گرمازدگی هستند و باید خودمراقبتی بیشتری داشته باشند.

معاون درمان وزارت بهداشت یادآور شد: بدن پس از فعل و انفعالاتی که دارد باید بتواند با محیط تبادل گرما کرده و خنک شود و هنگامی که درجه گرما از ۴۰ عبور می‌کند، این تبادل حرارت دچار مشکل می‌شود.

کریمی

کودکان زیر ۴ سال و افراد بالای ۶۵ سال و افراد پرخطر همچون بیماران قلبی، دیابتی، افراد دارای فشار خون در معرض گرمازدگی هستند و باید خودمراقبتی بیشتری داشته باشند ضعف، بی حالی، تشنگی شدید، گرفتگی عضلات، افت فشار خون، غش، بیهوشی، ضعف شدید و در موارد شدید حتی به کما رفتن فرد را از علائم گرمازدگی دانست و بیان کرد: در چنین وضعیتی فرد باید از گرما و آفتاب دور نگه داشته و در سایه یا جای خنک قرار داده شود.

وی ادامه داد: در روزهای بسیار گرم که چند روز آینده نیز اعلام شده گرم هستند، افراد

ضعف، بی حالی، تشنگی شدید، گرفتگی عضلات، افت فشار خون، غش، بیهوشی، ضعف شدید و در موارد شدید حتی به کما رفتن فرد از علائم گرمازدگی است حتی الامکان نباید بین ساعات ۱۰ تا ۱۶ از منزل خارج شوند.

کریمی تاکید کرد: خوردن آب و مایعات خنک مثل شربت آبلیمو و قرار گرفتن در مکان‌های خنک توصیه همگانی است. مایعات بدن باید حتماً در روزهای گرم تأمین شوند.

وی خاطرنشان کرد: در صورت پیدا شدن علائم شدید گرمازدگی باید فرد به اورژانس و پزشک منتقل شود.

سلب مسئولیت: منبع این مطلب این سایت بوده و باز نشر توسط سایت مدیک بلاگ بر مبنای تایید بر محتوای آن نمی باشد.

مطالب مرتبط

نگرانی معاون درمان درباره حوزه سلامت

پزشک
1 سال قبل

یک بیماری ناشناخته در ساحل عاج هفت کودک را به

پزشک
8 ماه قبل

طرز شستن کلم بروکلی با آب جوش چگونه است؟ + 4 روش موثر انگل زدایی

پزشک
1 سال قبل
خروج از نسخه موبایل