رنگ مو  یکی از مهم ترین عوامل در افزایش زیبایی خانم ها استفاده ازاست. حساسیت خانم ها به رنگ مو هایشان بسیار زیاد است و علاقه زیادی به تغییر مداوم آن دارند. در هنگام انتخاب رنگ مو باید رنگی انتخاب شود که متناسب با پوست و رنگ چشم شما باشد تا جذابیت خاصی بر روی چهره شما داشته باشد.

انواع رنگ مو ایرانی و خارجی در بازار وجود دارد که هرکس بر اساس علایق خود می تواند آن ها را تهیه کند.با توجه با نکات کاربردی می توانید بهترین گزینه برای رنگ مو را انتخاب کنید. البته انتخاب رنگ مو یک مسئله بسیار مهم است که ترجیحاً سعی کنید از یک متخصص در این زمینه مشاوره بگیرید تا یک رنگ جذاب و مناسب بخرید.

انتخاب رنگ مو ایرانی و خارجی

هر کشور بر اساس نوع رنگ پوست مردم خود، رنگ های خاصی برای مو تولید می کند. در نتیجه هنگام خرید رنگ مو ایرانی و خارجی باید جزئیات بسیار زیادی را بررسی کنید.

به طور مثال هنگام خرید رنگ خارجی برای این که به رنگ دلخواه شما نزدیک باشد، بهتر است رنگ موی ساکنان کشور های تولید کننده محصول با ایرانی ها متناسب باشد.

علاوه براین باید رنگ موی خارجی انتخابی ماندگاری مناسبی داشته باشد و از کیفیت مطلوبی برخوردار باشد.

در حالت کلی برای ایرانیان انتخاب رنگ مویی که در داخل کشور تولید شده است و کیفیت خوبی دارد، مناسب تر است.

همچنین این محصولات نسبت به نمونه های خارجی قیمت پایین تری دارند؛ ضمن این که رنگ های تولیدشده توسط برند های ایتالیایی و اسپانیایی به پایه رنگ موی ایرانیان نزدیک تر هستند و می توانند گزینه ی مناسبی باشند .

در مقابل رنگ های تولید شده در برند های آلمانی و ترکیه ای تناسبی با رنگ موی ایرانیان ندارد.

نحوه انتخاب رنگ مو

در بازار انواع رنگ مو ایرانی و خارجی وجود دارد که انتخاب از میان آن ها باید بر اساس ملاک های خاصی انجام شود. یک نکته مهم در انتخاب رنگ مو توجه به پوست افراد است. رنگ پوست افراد در دو دسته سرد و گرم تقسیم بندی می شود که رنگ مو مناسب بر اساس آن تعیین می شود.

اگر رنگ پوست افراد تیره، زیتونی یا طلایی باشد و رنگ مو های طبیعی آن ها تیره یا قهوه ای رنگ باشد، در دسته گرم قرار می گیرند. در مقابل افرادی که رنگ پوست آن ها روشن باشد و چشمان رنگی داشته باشند، در دسته سرد قرار می گیرند. شما می توانید انواع رنگ موی جدید را بر اساس نوع پوست خود استفاده کنید.

بررسی انواع رنگ مو

رنگ مو ایرانی و خارجی در حالت کلی دارای سه گروه مختلف هستند.

 • رنگ موقت:
  این رنگ ها در بازار به صورت شامپو، محلول، اسپری و پودر فشرده به فروش می رسند. استفاده از این رنگ ها ساختار داخلی مو را تحت تأثیر قرار نمی دهد و فقط سطح خارجی آن در پوششی از رنگدانه ها قرار می گیرد. برخی از این رنگ ها ممکن است با یک بار شست وشو پاک شوند و برخی دیگر دوام بیش تری داشته باشند. این محصول برای استفاده نیازی به مخلوط شدن با اکسیدان رنگ ندارد و به عنوان رنگ موی بدون آمونیاک شناخته می شود.
 • رنگ نیمه دائمی:
  این رنگ ها نسبت به نمونه موقتی ماندگاری بیش تری دارند و از دانه های رنگی بسیار کوچکی تشکیل شده اند. میزان نفوذ این رنگ در مو ها زیاد است و برای استفاده در تغییر رنگ مو یا رفع زردی آن به کار می روند. میزان ماندگاری این محصول تا پانزده بار پس از شست وشو است و بعد از آن به طور کامل پاک می شود.
 • رنگ دائم:
  این نوع رنگ مو که استفاده از آن رواج بیش تری دارد، به عمق ساقه مو نفوذ می کند و نمی توان آن را شست وشو داد. برای استفاده از رنگ مو دائم شما ابتدا باید مو های خود را در پایه های مختلف دکلره کنید. در این محصول از آمونیاک استفاده می شود و در کیفیت های مختلف به تولید می رسد که بهتر است آن را از برند های معتبر بخرید.

بیشتر بخوانید:چه بخوریم تا ریزش مو نداشته باشیم؟

استفاده از اکسیدان به عنوان مکمل رنگ مو

رنگ کردن مو برای فعال شدن باید با اکسیدان ترکیب شود. اکسیدان مو می تواند سرعت کار رنگ آمیزی را افزایش دهد و باعث تثبیت رنگ بر مو شود. البته اکسیدان مورد استفاده باید درصد مناسبی داشته باشد. این محصول در درصد های مختلف ۳، ۶، ۹ و ۱۲ تهیه می شود که بر این اساس برای موقعیت های مختلف می توان از آن استفاده کرد.

نکات مهم در خرید رنگ موی خارجی و ایرانی

انواع رنگ مو جدید در بازار وجود دارد که انتخاب و خرید آن ها باید بر اساس نکات خاصی انجام شود.

 • یکی از مهم ترین نکات توجه به قیمت خرید محصول است که گران بودن آن همیشه نمی تواند به معنای کیفیت زیاد رنگ مو باشد و در مقابل محصولات ارزان قیمت همیشه انتخاب مناسبی نیستند. بنابراین بهتر است هنگام خرید، ویژگی های هریک از برند ها و محصولات ایرانی و خارجی را بدانید و سپس رنگ مناسبی بخرید.
 • سعی کنید رنگ موی خریداری شده آمونیاک کم تری داشته باشد تا آسیب آن در ساقه مو به حداقل برسد.
 • همچنین هنگام خرید، محصول متناسب با نیاز خودتان را خریداری کنید.

نتیجه گیری

یکی از تغییرات بسیار جذاب و در عین حال ساده در ظاهر و چهره افراد، ایجاد تغییر در رنگ موی آن ها ست.

رنگ مو یکی از محصولات آرایشی بسیار پرطرفدار به شمار می رود که انجام آن حتی می تواند هزینه های میلیونی داشته باشد. کیفیت رنگ مو ربطی به هزینه خرید آن ندارد و حتی رنگ های ارزان قیمت نیز می تواند مو ها را زیباتر کند.

انواع رنگ مو ایرانی و خارجی در بازار کشورمان وجود دارد که انتخاب از میان آن ها مقداری دشوار است ؛ چراکه هرکدام ویژگی های خاصی دارند و باعث ایجاد تغییرات مختلفی در مو ها می شوند.

بنابراین شما ابتدا باید درباره این محصولات اطلاعات کافی به دست آورید و انواع آن را بشناسید.

دقت و حساسیت در انتخاب رنگ مو به دلیل تاثیر زیاد آن در چهره بسیار اهمیت دارد و به همین دلیل بهتر است از متخصصان در این زمینه کمک بگیرید. همچنین نکات لازم را برای انتخاب رنگ موی مناسب رعایت کنید.


سلب مسئولیت: منبع این مطلب این سایت بوده و باز نشر توسط سایت مدیک بلاگ بر مبنای تایید بر محتوای آن نمی باشد.