امیرمسعود عابدینی: کورسا جزو گزینه‌هایی است که احتمال ورود آن به ایران داده می‌شود.کورسا در چند سالی که در بازار ایران غایب بود، تغییرات زیادی را تجربه کرده است.

سبک جدید طراحی محصولات اپل در کورسا هم دیده می‌شود.گرافیک L مانند دیلایت که با خط میانی جلوپنجره همسو است، بیشترین خودنمایی را دارد.در محصولات اپل هر چه جلوتر می‌رویم، چراغ‌ها و عناصر نمای جلویی و حتی عقبی باریک‌تر می‌شود و چهره‌ای تهاجمی‌تر پیدا می‌کنند.

طراحی قسمت پشتی هم چیزی شبیه به نمای جلویی است.گرافیک L مانند چراغ ترمز، هماهنگی خوبی را با قسمت جلویی ایجاد کرده است.دیفیوزر ساده به همراه یک اگزوز دوبل، جلوه اسپرتی را در این قسمت ایجاد می‌کند.

در نمای کناری با خطوط طراحی ساده‌ای روبه‌رو هستیم.

در مجموع طراحی اپل کورسا، ساده و در عین حال شیک است.

همین سادگی در طراحی، در کابین هم دیده می‌شود.فرمان D کات در کنار دسته دنده خلبانی شکل و همچنین نمایشگرهای بزرگ و کوچک، فضای داخلی کورسا را جذاب کرده‌اند.

با توجه به محدودیت قیمتی تعیین شده برای خودروهای وارداتی، احتمالا نسخه پایه‌ای و ارزان کورسا وارد ایران شود.

امکانات این نسخه که الگانس نام دارد، رینگ ۱۷ اینچی آلومینیومی، نمایشگر ۷ اینچی اطلاعات-سرگرمی، ترمز پارک برقی، هشدار رانندگی بین خطوط، کروز کنترل و اسپید لمیتر است.

پیشرانه ۱.۲ لیتری توربو در این تیپ، ۷۵ اسب‌بخار قدرت تولید می‌کند.گیربکس ۵ سرعته دستی وظیفه انتقال قدرت را برعهده دارد.

نسخه دیگری با موتور ۱.۲ لیتری و توربوشارژ هم قابل سفارش است که ۱۳۰ اسب‌بخار قدرت تولید می‌کند.انتقال قدرت از طریق گیربکس اتوماتیک ۸ سرعته صورت می‌پذیرد.شتاب صفر تا صد ۸.۷ ثانیه‌ای در این تیپ دیده می‌شود.

قیمت اپل کورسا در بازار امارات از حدود ۸۹ هزار درهم، معادل ۲۴ هزار یورو شروع می‌شود.مشخص نیست که چه مدل‌هایی از اپل قطعا وارد ایران می‌شوند و کورسا صرفا یکی از گزینه‌های احتمال است؛به خصوص که یکی از ارزان‌ترین محصولات اپل در بازار جهانی است.

5858

سلب مسئولیت: منبع این مطلب این سایت بوده و باز نشر توسط سایت مدیک بلاگ بر مبنای تایید بر محتوای آن نمی باشد.