مدیک بلاگ
سبک زندگی

سالم خبر

سالم‌خبر: یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گفت: مجلس بیمارستان خصوصی ندارد اما با بیمارستان‌های خصوصی درجه یک تهران و شهرستان‌ها قرارداد ویژه‌ای دارد. اگر عدالتی وجود دارد باید سر همان سفره‌ای بنشینیم که از مردم می‌خواهیم سر همان سفره بنشینند.

مسعود پزشکیان همچنین افزود: ما در حالی از عدالت حرف می‌زنیم که فقط پزشکان را برای گذراندن طرح به مناطق محروم می‌فرستیم. از آن طرف می‌خواهیم که برای حقوق آن‌ها هم سقفی گذاشته شود. حال این‌که تعداد زیادی از متخصصان در مناطق محروم

مجلس بیمارستان خصوصی ندارد اما با بیمارستان‌های خصوصی درجه یک تهران و شهرستان‌ها قرارداد ویژه‌ای دارد. اگر عدالتی وجود دارد باید سر همان سفره‌ای بنشینیم که از مردم می‌خواهیم سر همان سفره بنشینند و شهرستان‌ها درآمدی بین ۱۲ تا ۱۸ میلیون دارند و همان متخصص در تهران برای عملی ۸۰ میلیون تومان پول می‌گیرد؛ پس چرا باید پزشک به مناطق محروم بروند؟

وی در واکنش به طرح این موضوع که مجلس بیمارستان خصوصی دارد، گفت: مجلس بیمارستان خصوصی ندارد اما مجلس با بیمارستان‌های خصوصی درجه یک تهران و شهرستان‌ها قرارداد بیمه دارد. اگر عدالتی وجود دارد باید سر همان سفره‌ای بنشینیم که از مردم می‌خواهیم باشند. اگر بر اساس عدالت عمل کنیم باید برای مردم همان چیزی را بخواهیم که برای خودمان می‌خواهیم.

این

ما در حالی از عدالت حرف می‌زنیم که فقط پزشکان را برای گذراندن طرح به مناطق محروم می‌فرستیم. از آن طرف می‌خواهیم که برای حقوق آن‌ها هم سقفی گذاشته شود نماینده مجلس تاکید کرد: ما می‌توانیم هر قانونی را برای پزشکان اجرا و تصویب کنیم اما خودمان و قوه قضائیه دولت هم باید سر همان سفره‌ای بنشینیم که برای آنها مطرح کرده‌ایم.

وی ادامه داد: واقعیت قضیه این است که بسیاری از پزشکان در حال خارج شدن از کشور هستند؛ من مطب ندارم و به عنوان پزشک خصوصی کار نمی‌کنم و دنبال پول و پست هم نیستم، بچه‌هایم هم پزشک نیستند که خیال کنید این حرف‌ها را برای خودم می‌زنم. من وقتی وزیر بودم به پزشک در روستا شش میلیون حقوق می‌دادیم و الان هم همین مقدار حقوق

ما می‌توانیم هر قانونی را برای پزشکان اجرا و تصویب کنیم اما خودمان و قوه قضائیه دولت هم باید سر همان سفره‌ای بنشینیم که برای آنها مطرح کرده‌ایم را می‌دهیم. حال اینکه عضو هیات علمی و یا اعضای دیگر هیات علمی دانشگاه‌ها ۴۰ تا ۴۵ میلیون حقوق می‌گیرد. استاد دانشگاه ۴۰ میلیون و استادیار ۲۰ میلیون حقوق می‌گیرد پس چرا می‌خواهید که به اجبار پزشک در روستاها کار کند؟ بعد همین فردا شما می‌گویید ما پزشک نداریم.

پزشکیان در پایان گفت: پزشکان را اجبار نکنید و به آنها زور نگویید که حتما باید به روستا بروند؛ از همه کسانی که در هر رشته‌ای تحصیل می‌کنند بخواهید که به روستاها بروند. چرا فقط این را از پزشکان می‌خواهید؟

سلب مسئولیت: منبع این مطلب این سایت بوده و باز نشر توسط سایت مدیک بلاگ بر مبنای تایید بر محتوای آن نمی باشد.

مطالب مرتبط

سالم خبر

مدیکیا
2 هفته قبل

هوش معنوی یا SQ چیست ؟ و چه کاربردی دارد

مدیکیا
4 هفته قبل

سالم خبر

مدیکیا
2 روز قبل
خروج از نسخه موبایل