سالم‌خبر: پس از چندین ماه زیر و رو شدن نظام آموزشی کشور و تعطیلات اجباری مدارس به دلیل مسمومیت‌ سریالی در مدارس، معاون درمان وزارت بهداشت نتایج آخرین تحقیقات و بررسی این مسمومیت‌ها از سوی وزارت بهداشت و درمان اعلام کرد.

سعید کریمی درباره آخرین

پس از چندین ماه زیر و رو شدن نظام آموزشی کشور و تعطیلات اجباری مدارس به دلیل مسمومیت‌ سریالی در مدارس، معاون درمان وزارت بهداشت نتایج آخرین تحقیقات و بررسی این مسمومیت‌ها از سوی وزارت بهداشت و درمان اعلام کرد اخبار از بررسی و جمع‌بندی کمیته علمی وزارت بهداشت در زمینه بروز مسمومیت‌ در دانش‌آموزان، گفت: کمیته علمی پیش از سال جدید به دستور مقام عالی وزارت تشکیل شد و بیش از ۳۰ نفر از بهترین متخصصان کشور شامل متخصصین ریه، سم‌شناسی، میکروب‌شناسی، بررسی‌ها نشان داد در کمتر از ۱۰ درصد از دانش‌آموزان عوامل محرک تنفسی وجود داشته است که سبب بروز علائم تنفسی نظیر سرفه، تنگی نفس و علائم تحریکی شده است عفونی، روانپزشک، بهداشت محیط و… هم در این کمیته به بررسی گزارشات و یا بازدیدهای میدانی پرداختند.

وی افزود: این متخصصان علائم بیماران،‌ نتایج آزمایشگاهی و…. را بررسی کردند و فعلا نتایج تحقیقات تغییری نکرده است.

کریمی تاکید کرد: بررسی‌ها نشان

ادامه‌ی مسمومیت‌های عمدی مدارس دخترانه درحالی وارد پنجمین ماه خود می‌شود که معاون وزیر بهداشت عنوان می کند تنها یافته‌ی کمیته علمی این وزارت در زمینه بروز مسمومیت دانش‌آموزان با حضور 30 متخصص کشور این بوده است که کمتر از 10 درصد از دانش‌آموزان عوامل محرک تنفسی وجود داشته است. اینکه چه نوع مواد شیمیایی با چه سر منشایی و چگونگی دسترسی به آن در این گزارش یا مشاهده نمی شود یا در حد همین چند سطر توضیحات برای هزاران والدین دانش آموزان دختر کافی می باشد. داد در کمتر از ۱۰ درصد از دانش‌آموزان عوامل محرک تنفسی وجود داشته است که سبب بروز علائم تنفسی نظیر سرفه، تنگی نفس و علائم تحریکی شده است.

وی با اشاره به اینکه در سایر دانش‌آموزان نیز عوامل هیجانی و استرسی به موضوع اضافه شده است، اظهار کرد: بخشی

و طبق رسم پیشینه ی مسوولان وزارت بهداشت باز هم رسانه‌‌ها بی تقصیر نبوده و یکی از عوامل هیجانی و استرسی دانش آموزان بوده اند که حال با یک بوی غیراختصاصی که شاید قبلا به آن اهمیت نمی دادند اکنون دچار علائم اضطرابی می شوند از این عوامل هیجانی ناشی از این بود که دانش‌آموز دوست خود را دیده و او هم دچار اضطراب شده و بخشی دیگر هم به دلیل فضاسازی رسانه‌ای بود که برخی با یک بوی غیر اختصاصی که شاید قبلا به آن اهمیت نمی‌دادند، اکنون دچار علائم اضطرابی می‌شوند.
سلب مسئولیت: منبع این مطلب این سایت بوده و باز نشر توسط سایت مدیک بلاگ بر مبنای تایید بر محتوای آن نمی باشد.