مدیک بلاگ
اخبار سلامت

رییس نظام پزشکی: تعداد مهاجرت پزشکان زیاد نیست

به گزارش سلامت نیوز، محمد رئیس‌زاده در گفت‌وگو با میزان با اشاره به اینکه خروج هر نیروی تخصصی در هر حوزه‌ای که کشور به آن احتیاج دارد، خسران است گفت: این نیاز در حوزه بهداشت و درمان شدیدتر است و حتی خروج یک پزشک از کشور هم ضرر بزرگی است.

وی ضمن اشاره به اینکه لازم است فضای کسب و کار جامعه پزشکی را فراهم، تعرفه‌های پزشکی را اصلاح و کرامت پزشکان را حفظ کنیم، ادامه داد: بر اساس بررسی‌های صورت گرفته ۲ عامل مسائل اقتصادی و حفظ کرامت بیشتر بر مهاجرت پزشکان موثر بوده و مسئولان باید فکر جدی برای رفع این موارد داشته باشند.

رئیس سازمان نظام پزشکی با بیان اینکه شیب مهاجرت‌ها به سمت رشته‌های تخصصی و فوق تخصصی در حال حرکت است و ما از این بابت نگرانی داریم افزود: عدد مهاجرت پزشکان بالا نیست، اما از این جهت که به شدت به این افراد احتیاج داریم لازم است نسبت به این مسئله هوشیار و حساس باشیم.

رئیس‌زاده با اشاره به اینکه از تعرفه‌های پزشکی رضایت نداریم، اظهار کرد: باید قیمت واقعی تعرفه‌های پزشکی محاسبه و اعمال شود و دلیل عدم محاسبه درست تعرفه‌ها عدم اجرای قوانین بالا دستی است و اگر به سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری عمل شود و مسئولان قوانین بالا دستی را اجرا کنند، مشکلات حل می‌شود.

سلب مسئولیت: منبع این مطلب این سایت بوده و باز نشر توسط سایت مدیک بلاگ بر مبنای تایید بر محتوای آن نمی باشد.

مطالب مرتبط

ساعت کاری و نشانی مراکز اهدای خون استان تهران اعلام شد

پزشک
1 سال قبل

توزیع بیش از ۱۵ هزار مکمل دارویی بین مددجویان تهرانی/ بهره‌مندی ۱۹۵۳ بیمار خاص و صعب‌العلاج از خدمات کمیته امداد

پزشک
12 ماه قبل

۱۷۰۰ مددجوی بهزیستی در خوی درگیر زلزله شده‌اند/ انتقال کودکان‌ زلزله‌زده ۴ مرکز نگهداری به شهرستان‌های سلماس و ارومیه

پزشک
1 سال قبل
خروج از نسخه موبایل