مدیک بلاگ
زیبایی

دلایل ریزش مو

پوست سر ما حدود 100000 مو دارد.هر فولیکول مو تقریبا به مدت 2 الی 6 سال عمر می کند.اکثر مردم هرروز بین 50 تا 100 رشته مو از دست می دهند و این کاملا طبیعی است.

اما اگر شما ریزش بیش از حد مو دارید غیرطبیعی است و باید به متخصص پوست و مو مراجعه کنید.

امکان دارد که ما هیچ وقت دلیل اصلی ریزش مو را پیدا نکنیم زیرا ریزش مو به عوامل مختلفی بستگی دارد.گاهی ریزش مو یک پدیده ژنتیک یا مربوط به استرس بالا است.با این حال آزمایش های مهمی وجود دارد که می توانیم به وسیله آن مقدار ریزش مو را کاهش دهیم.

یکی از دلایل عمده ریزش مو پرکاری یا کم کاری تیروئید است

تیروئید غده ای است که در گردن شما قرار داردو هورمون تیروئید را تولید می کند.این هورمون نقش مهمی در تمام اعضای بدن و بخصوص  بر روی موهای سر دارد.

مشکلات تیروئید معمولا باعث نازک شدن مو و ریزش مو می شوند.با درمان این بیماری شما می توانید موهای خود را حفظ کنید.

سندرم تخمدان پلی کیستیک

در این سندروم تعادل هورمون های مردانه و زنانه از بین می رود به صورتیکه فرد مقدار بیشتری از هورمون های مردانه به نام آندروژن دارد.هورمون های مردانه می توانند باعث ایجاد مو زائد بر روی صورت و بدن شوند و در عین حال باعث ریزش موی سر گردد.همچنین بروز مشکلاتی چون آکنه و افزایش وزن و اختلال در تخمک گذاری شوند

 

آلوپسیا یا تاسی منطقه ای

این بیماری باعث می شود که شما تکه های بزرگ موی خود را از دست بدهید.دلیل اصلی این بیماری سیستم ایمنی خود بدن است که به دلایل نامشخص اتفاق می افتد.

اگر هر بار که به آینه نگاه می کنید متوجه عقب نشینی خط رویش موهای خود می شود بدانید تنها نیستید. بیش از نیمی از مردان 50 سال به بالا با علائم ریزش مو دست و پنجه نرم می کنند که در 70 سالگی از هر 5 مرد به 4 نفر می رسد.

۹ خرداد ۱۴۰۱ ۱۱:۱۶

اشتراک گذاری (چگونه میتوانید این مطلب را برای دیگران بفرستید)


سلب مسئولیت: منبع این مطلب این سایت بوده و باز نشر توسط سایت مدیک بلاگ بر مبنای تایید بر محتوای آن نمی باشد.

مطالب مرتبط

برای پیشگیری از جوش بعد از اصلاح فورا این اقدامات

پزشک
1 سال قبل

برای استفاده‌ صحیح از کرم صورت این 4 روش را

پزشک
1 سال قبل

بهترین روغن برای درمان اگزما [۸ بهترین درمان خانگی اگزمای

پزشک
10 ماه قبل
خروج از نسخه موبایل