داروي گريزوفولوين موثرتر از ساير داروهاي كچلي سر، عمل مي كند

داروي گريزوفولوين Griseofulvin’ نخستين و قديمي ترين داروي درمان كچلي سر بود اما بعدها داروهاي گران قيمتي مانند ايتراكونازول توسط كشورهاي غربي، عرضه شد.
مزيت داروهاي گران قيمت غربي ، كوتاه تر بودن دوره درمان و عوارض كمتر دارويي ، عنوان شده است اما شواهد علمي بيانگر آن است كه داروي گريزوفولوين، موثر تر عمل مي كند.
داروي گريزوفولوين اكنون در ايران با قيمت ارزان و تحت پوشش بيمه عرضه مي شود اما داروهاي ديگر به علت گراني تحت پوشش بيمه قرار ندارند. هرچند استفاده از داروي گريزوفولوين براي درمان كچلي به دوره درماني طولاني تري نياز دارد اما اثربخشي و عوارض آن مشابه و مساوي داروهاي جديد و گاهي نيز قدرت اثربخشي آن بيش از داروهاي جديد است.  سهولت دسترسي به داروي گريزوفولوين را از ديگر مزاياي مصرف اين دارو می باشد و مصرف اين دارو به ويژه در درمان نوعي كچلي كه انسان از سگ و گربه مي گيرد، موثرتر عمل مي كند.

پنجمين همايش ‘درماتولوژي مبتني بر شواهد’ از -چهارم اسفند- در تالار امام بيمارستان امام خميني (ره) ، آغاز شده و تا – جمعه ششم اسفندماه جاري- ادامه دارد.  در اين همايش سه روزه، روش هاي علمي درماني و مديريت شايع ترين بيماري هاي پوستي در دو بخش پوست و زيبايي مورد بررسي قرار مي گيرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *