مدیک بلاگ
سلامت

تمدید بیمه رایگان ۳۰ میلیون بیمه شده سازمان بیمه سلامت

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا،دکتر حنان حاج محمودی گفت: با شناسایی افراد کم درآمد براساس آیین‌نامه ارزیابی وسع و با معرفی بیمه گذارانی که بیمه شدگان محروم مثل کمیته امداد و بهزیستی را تحت پوشش دارند و همچنین از طریق صندوق روستائیان بیمه شدگان محروم شناسایی شده و این اقشار به صورت رایگان تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند.

وی افزود: بنابراین نیازی به مراجعه بیمه شدگان برای صدور پوشش بیمه وجود ندارد و بر این اساس بیمه سلامت ایران اطلاعات بیمه‌ای بیش از ۳۰ میلیون نفر را در اسفند ماه سال گذشته تا پایان فروردین ۱۴۰۳ تمدیدکرده است.

او ادامه داد: از این تعداد نزدیک به ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر جزو ۳ دهک اول صندوق بیمه سلامت همگانی، یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر مددجویان کمیته امداد و ۲۰ میلیون بیمه شده روستایی هستند.

مدیرکل بیمه‌گری و درآمد سازمان بیمه سلامت ایران با اشاره به حمایت و پشتیبانی سازمان بیمه سلامت ایران از اقشار محروم، اظهار کرد: ما فرانشیز آنها را هم در زمان ارائه خدمت کاهش می‌دهیم.

وی همچنین گفت: بدون شک برای سایر دهک‌های درآمدی براساس مصوبه جدید حق بیمه پلکانی تعریف شده و افرادی که دهک درآمدی آنها مشخص نشده، می‌توانند تا تعیین وضعیت دهک درآمدی پوشش بیمه‌ای یک ماهه را دریافت کنند.

سلب مسئولیت: منبع این مطلب این سایت بوده و باز نشر توسط سایت مدیک بلاگ بر مبنای تایید بر محتوای آن نمی باشد.

مطالب مرتبط

رژیم‌غذایی مناسب برای پیشگیری از آلزایمر

پزشک
11 ماه قبل

تزریق فیلر چشم بهترین روش برای بهبود سیاهی و گودی

پزشک
1 سال قبل

آیا جرم‌گیری برای دندان مضر است؟

پزشک
12 ماه قبل
خروج از نسخه موبایل