به گزارش سلامت نیوز حنیف رضا گلزار افزود:« بین سال های ۱۴۰۱-۱۳۹۲ بیش از ۱۷ میلیارد و ۸۰۶ میلیون و 500 هزار تومان، تنها برای مطالعه “طرح شیرین سازی و انتقال آب دریاچه کاسپین به فلات مرکزی” هزینه شد. حالا در لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ نیز مبلغ ۸ میلیارد تومان دیگر برای ادامه مطالعات این طرح پیش بینی شده است! این چه مطالعه ای است که پایانی ندارد؟! »

او گفت:« نگاهی به ردیف های تخصیصی در فصل آب این لایحه، یک پیام آشکار صادر می کند و آن اینکه « در، همچنان بر همان پاشنه خواهد چرخید و تغییر نگرشی برای مدیریت منابع آب کشور در دستور کار نیست»!

گلزار تاکید کرد:« از مجموع ۱۴۸۸۵۲۸۷۵۰۰۰۰۰ تومان بودجه پیش بینی شده برای “فصل منابع آب” در لایحه بودجه سال آینده، بیش از ۵۵ درصد یعنی معادل ۸۲۰۹۱۷۹۰۰۰۰۰۰ تومان برای “عرضه آب” یعنی همان طرح های انتقال آب و ۵۱۶۳۱۰۸۵۰۰۰۰۰ تومان معادل ۳۵ درصد هم برای “تامین آب” یعنی طرح های سدسازی، اختصاص یافته است.»

این کارشناس ارشد خاک وآب هشدار داد:« بیش از ۹۰ درصد از بودجه “فصل آب” لایحه، برای هزینه کرد در دو بخش «عرضه» و «تامین» در نظر گرفته شده است و اعداد ردیف های تخصصی این فصل فریاد می زنند که هر یک از بخش های سه گانه کشاورزی، خانگی و صنعتی، هرچقدر می خواهند آب مصرف کنند و وزارت نیرو با «سدسازی» و «انتقال آب»، آب مورد نیاز آنها را تامین خواهد کرد! »

سلب مسئولیت: منبع این مطلب این سایت بوده و باز نشر توسط سایت مدیک بلاگ بر مبنای تایید بر محتوای آن نمی باشد.