اصغر خسروی اظهار کرد: مکمل‌های غذایی یکی از روش‌های مدرن در تأمین ریزمغذی‌های اساسی بدن است.

وی ادامه داد: در حال حاضر همه ما آگاه هستیم که خوردن ماست و غذاهای با فیبر بالا برای روده مناسب است، اما اگر دوره‌ای منظم پروبیوتیک‌ها و چربی به نظر نمی‌رسد که برای تأمین نیاز بدن شما کافی باشد، ممکن است بخواهید در مورد مصرف بعضی موارد اضافی در این مورد فکر کنید.

خسروی افزود: کاهش سطح کلسترول خون، کاهش چربی شکم، متناسب شدن اندام، کاهش بی‌خوابی و بیشتر، به‌طور طبیعی مواردی است که می‌تواند با مصرف این موارد تأمین شود که برای سلامتی و بهروزی افراد فوق‌العاده است.

این فوق تخصص گوارش ـ کبد و آندوسکوپی عنوان کرد: بسیاری از مکمل‌های غذایی و داروهای طبیعی وجود دارد که می‌تواند به دستگاه گوارش شما کمک کرده و از ناراحتی‌هایی مانند گرفتگی، حالت تهوع، نفخ، اسهال و یبوست جلوگیری کند.

وی با اشاره به این‌که دستگاه گوارش از یک حرکت پمپاژ مانند به نام پرستالیس برای انتقال مواد غذایی از طریق روده استفاده می‌کند، عنوان کرد: اما اگر ریتم از حالت بی‌اختیار بیرون بیاید می‌تواند باعث شود که شما با مشکلات گوارشی روبرو شوید.

خسروی تصریح کرد: مصرف بیش‌از حد غذا می‌تواند باعث تهوع، استفراغ و اسهال شود، درحالی‌که کمبود مصرف می‌تواند باعث یبوست شود، این‌جایی است که زنجبیل وارد می‌شود.

این فوق تخصص گوارش ـ کبد و آندوسکوپی عنوان کرد: این گیاه با ریشه‌ای تند و از بهترین مکمل‌های غذایی برای کمک به حفظ حرکات پمپاژ ثابت در دستگاه گوارش انسان است، بنابراین غذای شما با سرعت زیادی نرم و روان و حتی هضم می‌شود.

وی عنوان کرد: از خواص پوست جو ریز شده این است که باعث تسریع در بهبودی فرد در گلودرد است و همچنین به‌عنوان تسکین‌دهنده می‌تواند به معده شما کمک کند.

خسروی بیان کرد: در برخی از فرهنگ‌ها به‌طور سنتی از یکی از بهترین مکمل‌های غذایی یعنی دانه‌های رازیانه پس از یک وعده غذایی سنگین برای تحریک هضم استفاده می‌کنند.

این فوق‌تخصص گوارش ـ کبد و آندوسکوپی اظهار کرد: معده شما از اسید هیدروکلریک به عنوان یکی از بهترین مکمل‌های غذایی برای تجزیه غذا به مولکول‌های کوچک استفاده می‌کند، بنابراین مواد مغذی را می‌توان توسط روده کوچک خود جذب کرد، اما اگر سطح اسید معده شما کم باشد غذا نمی‌تواند به‌طور مناسب هضم شود.

وی ادامه داد: ازآنجا که سرکه سیب بسیار اسیدی است، سرکه سیب سرخ (ACV) برای حمایت از سطوح اسید معده مفید است.

بیشتر بخوانید:

271

سلب مسئولیت: منبع این مطلب این سایت بوده و باز نشر توسط سایت مدیک بلاگ بر مبنای تایید بر محتوای آن نمی باشد.