مدیک بلاگ
سلامت

این میوه خوشمزه سلامت قلب را تضمین می‌کند

محققان در مطالعات خود موفق به کشف ارتباطی مستقیم بین خوردن توت فرنگی و سلامت قلب شدند. پروفسور بریت برتون فریمن از موسسه فناوری لیلینویز، در این رابطه گفت: مطالعه بار جهانی بیماری ها نشان داد که رژیم غذایی کم میوه جزو سه عامل خطر اصلی بروز بیماری های قلبی عروقی و دیابت است. برای رفع شکاف مصرف میوه باید میزان کل میوه های مصرف شده و همچنین تنوع آن ها را افزایش دهیم. شواهد متعددی در مورد سلامت قلبی متابولیک نشان می دهد:تنها یک فنجان توت فرنگی در روز ممکن است اثرات مفیدی روی قلب داشته باشد.

بر اساس این تحقیقات، مزایای خوردن توت فرنگی ممکن است شامل کاهش کلسترول کل و لیپوپروتئین با چگالی کم LDL ، آرامش و انعطاف عروقی بیشتر و همچنین کاهش قند خون، کاهش مقاومت به انسولین و کاهش التهاب باشد.

دکتر آرپیتا باسو، دانشیار دانشگاه نوادا در لاس وگاس و از اعضای این تیم مطالعاتی نیز در رابطه با موضوع فوق گفت: یک مطالعه کارآزمایی تصادفی کنترل شده متقاطع بر روی ۳۳ بزرگسال چاق نشان داد که مصرف دو و نیم فنجان توت فرنگی در روز به طور قابل توجهی مقاومت به انسولین را بهبود می بخشد.

وی در ادامه توضیحاتش افزود: مطالعه ما از این فرضیه حمایت می کند که مصرف توت فرنگی می تواند خطرات قلبی متابولیک را بهبود بخشد. علاوه بر این، ما معتقدیم که این شواهد از نقش توت فرنگی در رویکرد غذا به عنوان دارو” برای پیشگیری از دیابت نوع ۲ و بیماری های قلبی عروقی در بزرگسالان حمایت می کند.

گفتنی است، محققان طی مطالعات دیگر، شواهدی پیدا کرده اند که نشان می دهد توت فرنگی ممکن است به محافظت در برابر برخی سرطان ها نیز کمک کند و علاوه بر این، خوردن توت فرنگی می تواند برای افراد مبتلا به فشار خون بالا مفید باشد. به همین دلیل توصیه می شود مصرف این میوه دوست داشتنی و مفید را جدی گرفته و حتما آن را در سبد غذایی خانواده قرار دهید.

بیشتر بخوانید:

۵ نشانه کمبود پروتئین در بدن

این مکمل‌ها سوخت و ساز بدن را بهبود می‌بخشد

۳۵۲۳۶

سلب مسئولیت: منبع این مطلب این سایت بوده و باز نشر توسط سایت مدیک بلاگ بر مبنای تایید بر محتوای آن نمی باشد.

مطالب مرتبط

معرفی جاهای دیدنی جزیره زیبای هرمز + راهنمای سفر و تفریحات آبی

پزشک
1 سال قبل

زلزله، در بهمن ماه ایران را بیش از ۷۰۰ بار

پزشک
1 سال قبل

روش درمان تاول پا بر اثر پیاده‌روی/ چگونه از ایجاد

پزشک
8 ماه قبل
خروج از نسخه موبایل