مدیک بلاگ
طب سنتی

افتیمون چیست؟ خواص افتیمون

افتیمون یکی از گیاهان مناسب برای دفع سودا به شمار می رود. همچنین این گیاه بد مزه می تواند برخی سردرد ها را درمان کند. امروزه بیشتر افراد به خاطر شرایط زندگی نوین و تغذیه غلط دچار غلبه مزاج و برخی سردرد هایی می شوند که آن ها را روانه پزشک متخصص می کند. سردرد های خفیف و ساده را می توان با برخی داروهای گیاهی درمان کرد. افتیمون نیز از جمله گیاهانی است که دارای خواص بسیار زیادی بوده و برای درمان بسیاری از بیماری ها موثر و مفید می باشد. نه تنها سردرد بلکه بسیاری از بیماری های دیگر با افتیمون درمان شده است.

با دکتر چک همراه باشید تا در بخش طب سنتی این سایت بیشتر به این گیاه بپردازیم…

خواص افتیمون برای مغز

مهم ترین ناراحتی مغزی سردرد بوده که بسیاری از افراد از آن گله و شکایت دارند. اما باید اشاره کرد که با توجه به طبع خود می توانید از گیاه افتیمون استفاده کنید. طبع افتیمون گرم و خشک بوده و برای افراد سوداوی و بلغمی انتخاب مناسبی است اما برای صفراوی ها و دموی ها باید کمتر مورد استفاده قرار گیرد در غیر این صورت دچار غلبه مزاج می شوند. سردردهای ناشی از غلبه سودا با این گیاه درمان می گردد.

وسواس از دیگر بیماری هایی بوده که برخی افراد به آن دچار هستند و ریشه بیماری از مغز می باشد. درمان وسواس در طب سنتی زمان بر بوده و حدود 6 ماه به طول می انجامد و یکی از داروهایی که باید در طول درمان مورد استفاده قرار گیرد دمنوش افتیمون است.

بیماری صرع و تشنج از دیگر بیماری هایی است که وابسته به سیستم مغز انسان بوده و حتما دیده اید که برای درمان این بیماری به پزشک متخصص اعصاب و روان مراجعه می نمایند.

دوز مصرف افتیمون

میزان مصرف افتیمون در طول شبانه روز نباید بیش تر از 6.4 گرم افزایش یابد. هر گیاهی که بیش از اندازه خورده شود، به سیستم داخلی بدن آسیب می رساند. نام دیگر این گیاه آفتیمون یا افینیمون بوده و به این نام ها این گیاه را می شناسند.

خواص افتیمون برای درمان اختلالات بدن

 موارد منع مصرف افتیمون

روغن افتیمون چیست و چه خواصی دارد؟

اگر نمی توانید به صورت دمنوش از این گیاه استفاده کنید، روغن افتیمون می تواند در درمان بیماری ها موثر عمل نماید. این روغن برای درمان دردهای مفصلی و رفع خستگی بسیار موثر است. برای درمان انگل های گوارشی می تواند مورد استفاده قرار گیرد. در هنگام خرید دقت کنید که نوع موضعی و خوراکی آن را خریداری نمایید.

سوالات متداول

آیا دموی مزاج ها می توانند از افتیمون استفاده کنند؟

خیر. برای افراد با طبع گرم توصیه نمی شود و در صورت مصرف باید به مقدار بسیار کمی مورد استفاده قرار گیرد.

آیا افتیمون برای درمان میگرن موثر است؟

در صورتی که میگرن بر اساس غلبه مزاج سودا تشخیص داده شود به همراه برخی گیاهان و داروهای دیگر می تواند در درمان سردرد میگرنی موثر واقع گردد.

نکته) در خصوص نحوه مصرف افتیمون حتما با پزشک متخصص طب سنتی مشورت نموده و به صورت خودسرانه از این دارو استفاده نکنید.

سلب مسئولیت: منبع این مطلب این سایت بوده و باز نشر توسط سایت مدیک بلاگ بر مبنای تایید بر محتوای آن نمی باشد.

مطالب مرتبط

خواص چوچاق یا زولنگ

مدیکیا
5 ماه قبل

خواص ترنجبین + مزایا و موارد مصرف

مدیکیا
4 ماه قبل

خواص شگفت آور گیاه مورد علاقه بوعلی سینا

مدیکیا
1 ماه قبل
خروج از نسخه موبایل