کارشناس سازمان هواشناسی اعلام کرد: سامانه بارشی از روز دوشنبه – چهارم اردیبهشت – وارد کشور می‌شود و شمال غرب، غرب، شرق و جنوب شرق، ارتفاعات زاگرس مرکزی، ارتفاعات البرز مرکزی و شرقی، را تحت تأثیر قرار خواهد داد.

کبری رفیعی با تشریح وضعیت آب‌وهوای روز یکشنبه – ۳ اردیبهشت‌ – اظهار داشت: امروز در برخی استان‌ها از جمله کرمانشاه، کردستان، همدان، کرمان، یزد، اصفهان، خراسان شمالی، بخش‌های غربی خراسان جنوبی، خراسان رضوی، سمنان لرستان، ایلام، دامنه‌ها و ارتفاعات زاگرس مرکزی و ارتفاعات البرز مرکزی بارش باران خواهیم داشت و در ساعت‌های بعدازظهر رگبار پراکنده وزش باد شدید موقت باران همراه با رعدوبرق و خیزش گردوخاک در این مناطق پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: روز سه‌شنبه – پنجم اردیبهشت – علاوه بر مناطق یادشده، در جنوب غرب، استان‌های ساحلی دریای خزر و دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی بارش رخ می‌دهد و به تناوب این بارش‌ها تا روز چهارشنبه ادامه می یابد.

رفیعی خاطرنشان کرد: وزش باد شدید در نوار شرقی کشور و استان‌های که در دامنه جنوبی البرز واقع شده‌اند، پدیده غالب امروز پیش‌بینی شده است.

کارشناس سازمان هواشناسی تصریح کرد: چهارشنبه نیز بارش‌ها در غرب و جنوب غرب قطع می‌شود و در مناطق مرکز، شرق، جنوب شرق و استان‌های ساحلی خزر و نقاطی از اردبیل، شمال آذربایجان شرقی بارش خواهیم داشت.

به گفته رفیعی برای امروز تهران وزش باد شدید انتظار می‌رود.

گفتنی‌ است امروز بیشینه دمای تهران به ۱۴ درجه خواهد رسید و فردا به ۱۷ یا ۱۸ درجه بالای صفر می‌رسد.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از نفوذ سامانه بارشی و رگبار و رعد و برق در استان‌های غربی کشور و وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در برخی استان‌ها خبر داد.

صادق ضیاییانکه با ایشنا گفتگو کرده درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: امروز(۳ اردیبهشت) در برخی مناطق کردستان، کرمانشاه، همدان، کرمان، یزد، اصفهان، خراسان شمالی، شرق و ارتفاعات سمنان، غرب خراسان رضوی، غرب خراسان جنوبی، شمال ایلام، شمال لرستان و دامنه‌ها و ارتفاعات البرز و زاگرس مرکزی به‌ویژه در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب رگبار باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقت با احتمال خیزش گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: دوشنبه (۴ اردیبهشت) با ورود سامانه بارشی به کشور در شمال غرب و مناطقی از غرب کشور رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید رخ می‌دهد همچنین در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب دوشنبه در برخی مناطق جنوب شرق، شرق، بخش‌هایی از مرکز و دامنه‌ها و ارتفاعات البرز مرکزی و زاگرس مرکزی و جنوبی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید انتظار می‌رود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ادامه داد: سه‌شنبه (۵ اردیبهشت) علاوه بر مناطق فوق در برخی مناطق شرق، جنوب شرق استان‌های ساحلی دریای خزر و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی به‌ویژه در غرب لرستان و نیمه‌جنوبی سیستان و بلوچستان رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: چهارشنبه (۶ اردیبهشت) در برخی مناطق شرق، جنوب شرق، بخش‌هایی از مرکز استان‌های ساحلی دریای خزر، استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و شرقی و برخی مناطق اردبیل و شمال آذربایجان شرقی و پنجشنبه (۷ اردیبهشت) در برخی مناطق واقع در نیمه‌شرقی کشور رگبار پراکنده رخ می‌دهد. طی این مدت در مناطق مستعد رخداد تگرگ انتظار می‌رود.

به گفته ضیاییان امروز در شمال شرق، نوار شرقی استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز، دوشنبه در شمال شرق جنوب غرب و نوار شرقی، سه‌شنبه در جنوب شرق و شمال شرق و چهارشنبه و پنجشنبه در برخی مناطق شمال شرق، شرق و جنوب شرق کشور در بعضی ساعات وزش باد به نسبت شدید تا شدید و در مناطق مستعد خیزش گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.

وی تاکید کرد: دوشنبه شمال خلیج فارس و سه‌شنبه خلیج فارس مواج خواهد شد.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا ( ۴ اردیبهشت ) کمی ابری تا نیمه‌ابری و گاهی وزش باد و در بعضی ساعت‌ها افزایش باد با حداقل دمای ۱۹ و حداکثر دمای ۳۰ درجه سانتیگراد و روز سه شنبه ( ۵ اردیبهشت) نیمه‌ابری، در بعد از ظهر افزایش ابر، گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید با حداقل دمای ۲۱ و حداکثر دمای ۳۰ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۳ و ۴ اردیبهشت) اهواز با دمای ۳۹ درجه سانتیگراد و شهر کرد با دمای ۳ و ۴ درجه سانتیگراد خنک‌ترین مراکز استان کشور هستند.

سلب مسئولیت: منبع این مطلب این سایت بوده و باز نشر توسط سایت مدیک بلاگ بر مبنای تایید بر محتوای آن نمی باشد.